Úvod »Další produkty» KUS-KUS


        

KUS-KUS

skladem

 

Číslo produktu: 5510
naše cena bez DPH: 33 Kč
naše cena s DPH (15 %):
38 Kč

Mnozí z vás o něm už určitě slyšeli. Někdo třeba ani netuší, že se jedná o těstoviny ve tvaru žlutých kuliček.
Kuskus se vyrábí z bílé pšenice, krupice nebo prosa. Zpracovává se na droboučké kuličky z tvrdozrnné pšenice. Ty jsou poté napařovány a vysušeny. Je velice výživný, lehce stravitelný, obsahuje vlákninu a spoustu cenných látek, které se nacházejí v obilovinách.

Na rozdíl od jiných těstovin má jednu velkou výhodu a to že se nevaří, ale stačí jej zpařit horkou vodou a je hotovo. Posuďte sami - kuskus nasypeme do hrnce a zalijeme vroucí vodou (na 250g kuskusu 1/4l vody), přikryjeme pokličkou a necháme 10 minut odležet než nabobtná, občas zamícháme. Tato varianta se zpravidla používá v restauracích a všude tam kde se kuskusu připravuje velké množství. Takto připravený kuskus můžete dále upravovat podle vaší chuti a fantazie. Je možnéé jej připravovat na sladko, na slano, od jednoduché přílohy k jídlům až po náročnější pokrmy.

Možnosti jsou neomezené. Pokud ho pojmeme jako hlavní jídlo pak stačí vmíchat kousky uvařeného masa, či zeleniny. Lze jej také uvařit s luštěninami, žampiony, olivami a podobně. Pokud nás honí mlsná pak můžeme do kuskusu přidat něco sladkého např. třtinový cukr, ovoce, oříšky, rozinky, skořici, máslo, mléko. Z kuskusu lze dělat i celá řada různých salátů.

 

obsah balení : 500g